נשיא המדינה ראובן ריבלין בירך את נשיא אוזבקיסטן שבקט מירזייאיב, לרגל יום השנה ה-25 לכינון היחסים הדיפלומטיים בין שתי המדינות. על-פי הפרסומים במשרד החוץ של אוזבקיסטן: הנשיא הישראלי הזמין את מירזייאיב לביקור ממלכתי ראשון בישראל.

מאת: אליעזר גליבוב

“אנחנו בישראל גאים מאוד ביחסים הטובים בין שתי המדינות שלנו במשך 25 השנים האחרונות. ישראל רואה באוזבקיסטן מדינה ידידותית ופרטנר חשוב לשיתוף פעולה פורה בכמה תחומים שאני מאמין שיביאו תועלת הדדית וסיפוק למדינותינו” כתב הנשיא ריבלין.

הנשיא הדגיש את ההיסטוריה הארוכה והעשירה של הקהילות היהודיות של בוכרה, סמרקנד, טשקנט, שבחלקם הגדול עלו ארצה ומהווים גשר של “קשרי תרבות פוליטיים משמעותיים” בין שתי המדינות.

ראובן ריבלין הזמין את נשיא אוזבקיסטן לביקור ממלכתי בישראל, בכדי לדון בנושאים משותפים ובחיזוק יחסי הידידות ושיתוף פעולה בין שתי המדינות. הנשיא מירזייאיב ציין כי הוא מעריך את העובדה שאזרחי אוזבקיסטן לשעבר החיים היום בישראל, לא מאבדים את הקשר עם ארצם, תוך שמירה על כבוד וכנות לעם האוזבקי והתרומה שלהם לחיזוק שיתוף הפעולה.

“במשך 25 שנה, הודות למאמצים עקביים של שני הצדדים, היה ניתן לקיים שיתוף פעולה לטווח ארוך, המבוסס על העקרונות של כבוד הדדי, אמון והתחשבות של אינטרסים של המדינות” – כתב נשיא אוזבקיסטן.

מירזייאיב הדגיש כי המשך הדיאלוג הפוליטי והעמקת הפעילות המשותפת על פרויקטים עתידיים, יבטיחו ל-2 המדינות חיסכון במשאבים וטכנולוגיות חדשניות עבור עיבוד עמוק של פירות וירקות, תעשיית מזון, רפואה ורוקחת, תיירות ומגזרים רבים אחרים שיתרמו לחזק את היחסים לטובת אוזבקיסטן וישראל.

 

http://www.youtube.com/watch?v=9Qm5Ve0bq00

 

Оставить комментарий

Ваша почта не будет опубликована